Asgari ücrete zam yapılacak mı? Bakan Bilgin’den son dakika asgari ücret açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) AKP grup toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bakan Bilgin, asgari ücrete temmuz ayında ara zam yapılacağı iddialarına ilişkin, “Ben hiçbir yerde öyle bir şey konuşmadım. Asgari ücret, bildiğiniz gibi 8 bin 500 lira olarak açıklandı. Enflasyon düşüyor. Temmuz ayında enflasyondaki düşüş eğilimi devam ederse asgari ücrette yeniden bir düzenlemeye ihtiyaç duyulmaz. Temmuzda yeniden değerlendiririz, o günkü şartlarda bakarız. Ama günümüzde öyle bir şey yok” diye konuştu.

EMEKLİLERE YÖNELİK YENİ BİR DÜZENLEME OLACAK MI?

Bilgin, emeklilere yönelik yeni bir düzenlemenin olup olmayacağı sorusuna ise “Yaptık işte. Türkiye tarihinde ilk defa en düşük emekli maaşını 7 bin 500 liraya çıkarıyoruz. Bu, tarihimizde ilk defa yapılan çok ciddi bir düzenlemedir. Bundan 10 milyon insan istifade edecek” cevabını verdi.

7500 TL ÜZERİNDE MAAŞ ALAN EMEKLİLERE KADEMELİ ARTIŞ YAPILACAK MI?

Bilgin, 7 bin 500 lira üzerinde maaş alan emeklilere kademeli bir artış yapılıp yapılmayacağına ilişkin soruyu da “Şu anda gündemimizde öyle bir şey yok.” diye yanıtladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir