Can Atalay, depremin 6. ayında Hataylılara seslendi: Size verdiğim sözü yerine getireceğim günü bekliyorum

Cezaevinde tutulan Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili Can Atalay, 6 Şubat depremlerinin 6. ayında sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Hataylı yurttaşlara seslenen Atalay, “Size verdiğim sözü yerine getireceğim günü bekliyorum” dedi.

Atalay şu ifadeleri kullandı: 

“Değerli Hataylılar, depremin üzerinden tam altı 6 geçti ve henüz sizlerle tanışma fırsatım olmadı, malum sebeplerden ötürü. Öncelikle bu hususta yaşadığım eksikliği belirtmek isterim. Size vermiş olduğum bir söz var ve bu sözü yerine getireceğim günü bekliyorum. Neydi bu söz?

Hatay’daki ve tüm deprem bölgesindeki deprem suçlarının ortaya çıkarılması, sorumlularının hak ettikleri cezaları alması, Hatay’ın yeniden inşasının Hatay’ın ruhuna, kültürüne ve binlerce yıllık tarihsel birikimine uygun olarak yapılmasının sağlanması.

Depremin ilk anından itibaren canını dişine takarak halkımıza destek olan sizlere, günlerce aç susuz uykusuz verdiğiniz o mücadele için, güya ‘normalleşme’ günlerinde dahi orayı terk etmeyerek mücadeleyi büyüttüğünüz için ayrı ayrı teşekkür ederim. Emeğinize sağlık yoldaşlar.

Bu mücadeleyi fiziken de birlikte yürüteceğimiz günler yakındır.
Heyecanla beklediğimi bilmenizi isterim.”

TIKLAYIN | Deprem konutlarının ihaleleri, Rönesans Holding’i ilk sıraya taşıdı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x