Giresunspor Başkanı, TFF’nin kararını değerlendirdi: Müsabaka oynanırken kural değiştirilemez, doğru karar verildi

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Bitexen Giresunspor’un kulüp başkanı Nahid Ramazan Yamak, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) “hükmen mağlubiyetlerle” ilgili kararına saygı duyduklarını söyledi.

Yamak, gazetecilere, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin, Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle Spor Toto Süper Lig’e devam etmeyecekleri yönünde karar alan Gaziantep FK ve Atakaş Hatayspor’un kalan maçlarında 3-0 hükmen mağlup sayılma kararıyla ilgili yaptığı açıklamayı değerlendirdi.

Giresunspor olarak TFF ile aynı görüşü savunduğunu belirten Yamak, “Biz zaten Kulüpler Birliği toplantısında görüşlerimizi bildirmiştik. Oynanan maçların sayılması yönünde görüşümüzü yazılı olarak da federasyona yazmıştık. Zaten doğru kararın bu olduğuna inanıyoruz. ‘Müsabaka oynanırken kural değiştirilmez’ diye düşünüyoruz. Artık yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.

Yamak, TFF’nin aldığı karara saygı duyduklarını vurgulayarak, “Zaten biz ilk yarıda oynanan maçlarda 4 puan almıştık. Yani Hatayspor ile bir beraberliğimiz vardı, Gaziantep’i de 2-1 yenmiştik. Karar hayırlı olsun. Deprem dönemi olduğu için bu işleri uzatmak çok sevimli olmuyor. Federasyonun vermiş olduğu karara saygı duyuyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir