2024 Subaru Crosstrek Wilderness ile off-road yaptık!

Subaru’nun 2024 modeli olan Crosstrek e-BOXER, dikkat çekici özellikleri ve geliştirmeleriyle off-road tutkunları ve şehir içi sürücüler için iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Biz de 2024 Subaru Crosstrek Wilderness ile off-road yaptık.

2024 Subaru Crosstrek Wilderness ile off-road yaptık!

Simetrik sürekli dört teker çeker sistemi:

Subaru, tüm Crosstrek e-BOXER modellerine Simetrik Sürekli Dört Teker Çeker Sistemi’ni standart olarak sunuyor. Bu da iyi bir tutuş ve denge sağlayarak off-road sürüşlerinde ve zorlu hava koşullarında sürücülere güven veriyor.

e-BOXER hibrit güç aktarma

Crosstrek e-BOXER, Subaru’nun e-BOXER elektrik destekli güç aktarma organını kullanıyor. Bu hibrit sistem, 2.0 litrelik direkt enjeksiyonlu benzinli motoru bir elektrik motoru ile birleştirerek sürücüye daha yüksek tork ve dolayısıyla hızlanma sunuyor. Ayrıca sürüş koşullarına bağlı olarak güç dağılımını ayarladığı için yakıt verimliliği de artıyor.

Şasi ve sürüş dinamikleri iyileştirildi, iç mekan yenilendi, konfor ve güvenlik arttı!

Yeni Crosstrek e-BOXER, Subaru Global platformu üzerine inşa edildiği için torsiyonel rijidite yüzde 10 artırılarak daha iyi bir yol tutuşu ve stabilite sunuyor. Haliyle bu geliştirme sürüş deneyimini hem daha güvenli hem de keyifli bir hale getiriyor.

Crosstrek, sürücü ve yolcuların konforunu artırmak için tasarlanan özel tıbbi tasarımlı koltuklarla birlikte geliyor. Ayrıca yeni 11.6 inç dokunmatik ekranlı multimedya (kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto ile uyumlu) sistemi bulunuyor. Bu da iç mekanı daha işlevsel bir hale getiriyor. Ek olarak, gri ve siyah iç döşemeler şık bir tasarım elde edilmesini sağlıyor.

Ek olarak araç, EyeSight Sürüş Destek Sistemi, ilave geniş açılı mono kamera ve yenilenen stereo kameralara sahip. Bu sistemler, sürücüyü tehlikeli durumlar konusunda uyardığı gibi çarpışmaları ve kazaları da önlüyor.

Gelelim asıl konuya: Off-Road yetenekleri nasıl?

Crosstrek e-BOXER, minimum 220 mm yerden yüksekliğe sahip. Araçta hem ileri hem de geri manevra yapabilen çift kademeli X-MODE sistemi bulunuyor. Bu da hem sürüş sırasında kontrolünüzü artırıyor hem de dinamizm yükseldiği için sürüş keyfini en üst seviyeye çıkarıyor.

Aracın dış tasarımına baktığımızda şık ve sportif hatlara sahip olduğunu görüyoruz. 18 inç alüminyum jantlar, şişkin çamurluklar ve yüksek kaput hem göze hitap ediyor hem de aracın güvenli olduğunu kullanıcısına hissettirmeyi başarıyor.

Genel olarak araca baktığımızda ise Crosstrek e-BOXER’ın Subaru’nun güvenilirliği ve dayanıklılığı ile elektrikli e-BOXER güç aktarma organlarını birleştiren çok yönlü bir crossover SUV olduğunu söyleyebiliriz. Bu sayede off-road sürüşlerinden günlük şehir içi kullanıma kadar her alanda yanınızda oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x