M3 Max ve M2 Ultra arasında büyük rekabet!

Apple’ın M3 Max yonga setinin Geekbench 6 üzerinden ilk performans sonuçları ortaya çıktı ve işlemci performansına dair ipuçları sunuyor. Elde edilen verilere göre M3 Max, M2 Ultra yonga setiyle hemen hemen aynı performansı çok daha uygun bir maliyetle sunuyor. Yeni 16 inçlik MacBook Pro için görünen sonuçlara göre, 16 çekirdekli işlemciye sahip M3 Max’in çoklu çekirdek puanı en yüksek 21,084 olarak kaydedilmiş.

Bu durum, M3 Max’in CPU performansı bakımından M2 Ultra yonga setiyle yüzde birlik bir fark içinde olduğunu gösteriyor. M2 Ultra, Mac Pro Kulesinde ortalama 21,182 ve Mac Studio’da 21,316 çoklu çekirdek puanına sahip.

M3 Max ve M2 Ultra arasında büyük rekabet!

Apple, M3 Max yonga setinin M2 Max’e kıyasla yüzde 50 daha hızlı olduğunu iddia ediyor ve Geekbench sonuçları bu iddiayı destekler nitelikte. Ancak, benchmark testlerinin yalnızca performansın bir özetini sunduğunu ve gerçek dünya performansının farklılık gösterebileceğini belirtmek önemli. M3 Max yonga setine sahip yeni 16 inçlik MacBook Pro’nun ABD’deki başlangıç fiyatı 3,499$ olarak belirlenmiş. Bu fiyat, M2 Ultra yonga setli Mac Studio’dan 500$ daha az. Yani, yeni 16 inç MacBook Pro ile aynı işlemci performansına daha az para ödeyerek sahip olabiliyorsunuz.

Yeni MacBook Pro şu anda sipariş edilebilir durumda ve çoğu konfigürasyon 7 Kasım’da gönderime başlarken, M3 Max konfigürasyonları Kasım ayı sonunda temin edilebilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x